Descriere
Descriere generală
Sapa autonivelantă CN68 de la Ceresit este un material de construcții folosit pentru nivelarea pardoselilor. Ambalată în saci de 25 kg, aceasta este ideală pentru pregătirea suprafețelor înainte de montarea pardoselilor din lemn, ceramică sau alte materiale similare.
Caracteristici și avantaje
- Adecvată pentru utilizare interioară
- Asigură o suprafață netedă și durabilă
- Se aplică ușor și se autonivelează
Recomandări de utilizare
Se recomandă utilizarea sapei pe suprafețe de beton sau mortar deja întărite și uscate. Temperatura de aplicare ar trebui să fie peste 5°C într-un mediu uscat și protejat împotriva umezelii.
Instrucțiuni de aplicare
Suprafața de aplicare trebuie să fie curată și fără praf. Se recomandă amestecarea sapei cu apă conform instrucțiunilor de pe ambalaj, folosind un mixer electric. Turnați materialul și nivelați-l cu o spatulă adecvată, lăsându-l să se usuce conform timpului indicat pe ambalaj.
Date tehnice
- Greutate: 25 kg
Curățare și întreținere
Ustensilele folosite la aplicare se vor curăța imediat după utilizare, înainte ca materialul să se întărească, cu apă curată.
Avertismente
Păstrați sacii în locuri uscate și bine ventilate pentru a evita contactul cu umiditatea. Manipulați produsul cu grijă și folosiți echipament de protecție adecvat, precum mănuși și măști, pentru a evita iritațiile pielii și inhalarea prafului.